Mazowiecka grupa SPEED - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mazowiecka grupa SPEED

Data publikacji 14.04.2020

W ubiegłym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 140 wykroczeń na drogach naszego województwa, 93 z nich dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Stróże prawa nałożyli 108 mandatów, a w 5 przypadkach skierowali do sądów wnioski o ukaranie sprawców wykroczeń. Mundurowi zatrzymali 5 praw jazdy oraz 8 dowodów rejestracyjnych.

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Niedostosowana do warunków ruchu oraz nadmierna prędkość niesie za sobą zagrożenia nie tylko braku opanowania pojazdu, a w konsekwencji doprowadzenia do wypadku, lecz w istotny sposób wpływa na rodzaj doznanych obrażeń.

W lipcu 2019 roku na Mazowszu powstała grupa SPEED. Grupa ta ma na celu przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom na drodze, a tym samym zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Doświadczeni policjanci grupy SPEED zwracają uwagę na karygodne zachowania na drodze są wszędzie tam, gdzie dochodzi do nielegalnych wyścigów oraz notorycznego przekraczania prędkości.

Przez ostatni tydzień (6-12 kwiecień) policjanci ujawnili 140 wykroczeń popełnionych przez kierujących z czego 93 to przekroczenia prędkości w tym 3 kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym. Zatrzymali 8 dowodów rejestracyjnych, 4 pijanych kierowców i jednego, który kierował pomimo zakazu sądowego.

 

źródło: KWP zs w Radomiu

Powrót na górę strony