Majowy weekend z promilami w tle - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Majowy weekend z promilami w tle

Data publikacji 06.05.2020

Podczas majowego weekendu ostrowscy policjanci odnotowali 2 kolizje i 1 wypadek ponadto zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących.

1 maja po południu w Małkini Górnej na ul. Nurskiej policjanci zatrzymali kierującego vw. 28-letni mieszkaniec pow. ostrowskiego został przebadany na stan trzeźwości, urządzenie wskazało ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w bazach danych policjanci otrzymali informację, że 28-latek ma sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych do lipca 2021r.

2 maja w nocy w Ślepowronach w gminie Nur doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego. Policjanci pracując na miejscu, wstępnie ustalili, że kierujący citroenem 18-letni mieszkaniec gminy Nur nie dostosował prędkości do warunków drogowych w wyniku czego stracił panowanie nad autem zjeżdżając do przydrożnego rowu. W związku z tym zdarzeniem do szpitala został przewieziony 18-letni pasażer mieszkaniec Warszawy. 18-letni kierowca został zatrzymany w policyjnym areszcie, mężczyzna był nietrzeźwy, miał 1,7 promila alkoholu w organizmie.

3 maja przed południem w Sulęcinie Szlacheckim został zatrzymany nietrzeźwy kierowca. 23-letni mieszkaniec pow.ostrowskiego kierował vw golfem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie, mężczyzna ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 

Przypominamy, że za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości tj. powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

 

sierż.szt. Marzena Laczkowska

 

 

 

Powrót na górę strony