Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Maseczki od słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, przyłbice od studia fotograficznego Państwa Anny i Mateusza Gaca z Sadownego dla ostrowskich policjantów i policjantek

Pandemia koronawirusa to trudny czas dla nas wszystkich. Niestety policjanci ze względu na pełnioną służbę nie mogą wykonywać swoich obowiązków zdalnie. Ostrowscy policjanci i policjantki codziennie podejmują interwencje w domach gdzie dochodzi do przemocy psychicznej lub fizycznej, zatrzymują sprawców przestępstw czy nietrzeźwych kierowców. Podczas wykonywania tych zadań ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa funkcjonariuszom oraz ich rodzinom. Wśród ostrowskiej społeczności są osoby, które rozumieją specyfikę trudnej służby w Policji i wspierają nas podczas panującej pandemii koronawirusa. Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku z którymi od lat współpracują ostrowscy profilaktycy oraz dzielnicowi własnoręcznie uszyli a następnie przekazali na nasze ręce 40 sztuk maseczek.

Nie zapomnieli o ostrowskich funkcjonariuszach właściciele studia fotograficznego z Sadownego Pani Anna i Mateusz Gaca którzy przekazali po raz drugi przyłbice wyprodukowane na drukarce 3d. Przyłbice to dodatkowa ochrona dla policjantów w przypadku podejrzenia zarażania koronawirusem u osoby wobec której będą interweniować.

 

Składamy serdeczne podziękowania słuchaczom Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Państwu Annie i Mateuszowi Gaca z Sadownego za wsparcie rzeczowe w postaci przekazanych maseczek oraz przyłbic.

 

 

sierż.szt. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony