Spotkania policjantów z dziećmi podczas ferii - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkania policjantów z dziećmi podczas ferii

Dziś ostrowscy policjanci prowadzili spotkania z dziećmi biorącymi udział w zajęciach zorganizowanych przez MOSiR, Miejską Bibliotekę Publiczną i Miejską Świetlicę .

Pierwsze spotkanie odbyło się w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Dzieci odwiedził sierż. Sylwester Wyrzykowski wraz z Andim. Podczas spotkania najmłodsi dowiedzieli się na temat służby Andiego a także o zasadach bezpieczeństwa w kontakcie z bezpańskimi psami. Andi zaprezentował swoje umiejętności które nabył podczas niedawno odbytego szkolenia.

Następne spotkanie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Pierwsza część dotyczyła bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Pani podinsp. Ewa Dmochowska omówiła z dziećmi jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię oraz dlaczego należy używać odblaski gdy na zewnątrz panuje zmrok. W spotkaniu uczestniczył również Andi wraz z sierż. Sylwestrem Wyrzykowskim. Andi posłusznie wykonywał wszystkie polecenia za co nagradzany był smakołykami również przez dzieci. Ponadto podczas wizyty policjanci czytali książki na temat bezpieczeństwa pt. „Na ulicy” oraz zadawali zagadki na które dzieci doskonale znały odpowiedzi. Rozmawiano również z dziećmi o bezpieczeństwie podczas zimowych zabaw a także przy korzystaniu z internetu. Na zakończenie spotkania Andi otrzymał medal a funkcjonariusze podziękowanie za spotkanie.

Ostatnie spotkanie przeprowadzono z dziećmi z Miejskiej Świetlicy. Dzieci dowiedziały się zadaniach Andiego podczas służby oraz mogły same nagrodzić smakołykiem za dobrze wykonane zadanie.

Przed rozpoczęciem ferii spotkania na temat bezpieczeństwa przeprowadził również funkcjonariusz Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii sierż Marcin Jeliński w Zespołach Szkół nr 2 i 1 w Ostrowi Mazowieckiej oraz Szkole Podstawowej w Brudkach Starych.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

 

 

Powrót na górę strony