OSTROWSCY POLICJANCI WŁĄCZENI DO MAZOWIECKIEJ GRUPY SPEED - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

OSTROWSCY POLICJANCI WŁĄCZENI DO MAZOWIECKIEJ GRUPY SPEED

Data publikacji 05.06.2020

Mając na względzie ciągłą potrzebę podnoszenia stanu bezpieczeństwa na drogach, która wynika z realizacji jednego z fundamentalnych zadań Policji jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, a także wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym w zakresie ujawniania kierujących dopuszczających się agresywnych lub szczególnie niebezpiecznych zachowań w ruchu drogowym z dniem 3 czerwca 2020roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej zostali włączeni do Mazowieckiej Grupy ‘’SPEED’’. Podobne Zespoły powstały już na terenie całego kraju.

Policjanci będą patrolować przede wszystkim główne drogi, nawet z pominięciem granic administracyjnych powiatów. Może zdarzyć się także, że w jednym momencie na jednej drodze będzie współpracować nawet kilka patroli w radiowozach oznakowanych i nieoznakowanych. Do pomiarów prędkości pojazdów będą oni używać nowoczesnych laserowych mierników prędkości, które posiadają funkcję zapisu obrazu.

W skład Zespołu wchodzą doświadczeni funkcjonariusze , posiadający specjalne przeszkolenie, którzy będą zwracali szczególną uwagę na przypadki:

-przekraczania prędkości,

-niebezpiecznego wyprzedzania,

-czynów godzących w bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów,

-zachowań agresywnych (np. jazda „na zderzak” i wywieranie presji na innych kierujących poprzez zmuszanie ich do określonego zachowania),

-nielegalnych wyścigów.

 

Przypomnijmy:

Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu z dniem 19 lipca 2019 roku na terenie garnizonu mazowieckiego powołał Zespół pod nazwą „SPEED”, mający na celu przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drogach.

 

 

sierż. szt. Marcin Jeliński

Powrót na górę strony