Ostrowscy policjanci nominowani do #GaszynChallenge - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Ostrowscy policjanci nominowani do #GaszynChallenge

Data publikacji 10.06.2020

GaszynChallenge to akcja strażaków ochotników z Gaszyna. Zasady są bardzo proste, osoby lub instytucje nominowane muszą wykonać 10 pompek, wpłacić minimum 5 zł na rzecz chorego na SMA Wojtusia Howisa z Galewic lub w łatwiejszej wersji nie zrobić pompek, ale wpłacić minimum 10 zł. Każdy, kto ukończy wyzwanie nominuje kolejne przynajmniej 3 osoby lub instytucje , które mają 48 godzin na podjęcie i wykonanie zadania.

I tak dziś na placu Komendy Powiatowej Policji  w Ostrowi Mazowieckiej dla Wojtusia oraz innych chorych dzieci uczestniczył w ‘’pompowaniu’’ I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji nadkom. Paweł Antośkiewicz wraz z kadrą kierowniczą  i policjantami.

Wojtuś Howis z Galewic to 18-miesięczny chłopiec, który cierpi na SMA - najcięższą postać rdzeniowego zaniku mięśni. Aby mógł przeżyć musi jak najszybciej otrzymać najdroższy lek na świecie, wart 9 milionów złotych. #GaszynChallenge to akcja, która łączy dbanie o kondycję fizyczną z pomocą osobie potrzebującej. W akcję włączają się różne instytucje, samorządowcy, przedstawiciele firm, a także prywatne osoby. Ostrowscy policjanci przyjęli nominację/wyzwanie od Ochotniczej Straży Pożarnej w Prostyni za co bardzo dziękujemy.

Więc dziś policjanci pompowali dla Wojtusia oraz innych chorych dzieci tym samym dołożyli swoją cegiełkę. Wojtuś - życzymy Ci szybkiego powrotu do zdrowia, jesteśmy z Tobą i Twoimi rodzicami, trzymamy mocno kciuki! Na Twoje konto trafi też od nas cegiełka. Ale to nie koniec teraz Komenda Powiatowa Policji w Ostrowi Mazowieckiej  nominuje KMP w Ostrołęce, KPP w Sokołowie Podlaskim i KPP w Wyszkowie.

 

sierż. szt. Marcin Jeliński

 

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony