Podsumowanie długiego czerwcowego weekendu - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie długiego czerwcowego weekendu

Data publikacji 15.06.2020

Długi czerwcowy weekend w powiecie ostrowskim minął bez poważniejszych zdarzeń drogowych. Ostrowscy policjanci odnotowali jedynie 4 kolizje, ponadto zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących.

W sobotnie popołudnie w Turce ostrowscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego. 31-letni mieszkaniec województwa śląskiego kierując oplem nie dostosował prędkości do warunków ruchu i na łuku drogi stracił panowanie nad autem uderzając w kapliczkę następnie w drzewo kończąc dachowaniem auta. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 31-latka, mężczyzna miał ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie.

Tego samego dnia wieczorem na drodze W677 w Gniazdowie policjanci zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierującego. Tym razem 41-latek z województwa podlaskiego zakończył jazdę kiją w przydrożnym rowie, mężczyzna był nietrzeźwy, miał ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie.

 

Apelujemy do kierowców o więcej zdrowego rozsądku. Przypominamy, że kierowanie autem w stanie nietrzeźwości tj, powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie jest przestępstwem zagrożonym karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

 

sierż.szt. Marzena Laczkowska

 

 

Powrót na górę strony