Apel do seniorów o ostrożność podczas wpuszczania do domu obcych osób - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Apel do seniorów o ostrożność podczas wpuszczania do domu obcych osób

Data publikacji 16.06.2020

Drodzy seniorzy w trosce o wasze bezpieczeństwo apelujemy o ostrożność podczas wpuszczania do domu nieznanych osób. Pamiętajmy, że każdy może podszyć się pod pracownika danej instytucji, wpuszczając do domu/mieszkania taką osobę bez potwierdzenia jej tożsamości narażacie się na poważne straty finansowe. Niestety ofiarą takiego oszustwa padła wczoraj 80-letnia ostrowianka.

Wczoraj przed południem do drzwi mieszkania 80-letniej seniorki "zapukała" kobieta przedstawiając się jako pracownik spółdzielni mieszkaniowej. Pretekstem do wizyty był zwrot nadpłaty za wodę w kwocie kilkudziesięciu złotych oraz kontrola jakości wody. Kobieta weszła do mieszkania seniorki i przez około pół godziny zajęła ją rozmową, w tym czasie inna osoba wykorzystując nieuwagę 80-latki plądrowała mieszkanie.W ten sposób łupem sprawców padło kilka tysięcy złotych.

Jeszcze raz apelujemy do starszych osób o ostrożność w kontakcie z obcymi osobami. Dla własnego bezpieczeństwa oraz zgromadzonych w domu pieniędzy nie zapraszajmy do środka nieznanych osób. Sprawcy wykorzystują nieuwagę starszej osoby zabierając z mieszkania/domu zgromadzone pieniądze lub inne wartościowe przedmioty. Oszuści posługują się różnymi sposobami aby osiągnąć swój cel, podają się za pracowników instytucji, proponują sprzedaż usług lub produktów. W takim przypadku warto zweryfikować tożsamość osoby podającej się np za pracownika spółdzielni mieszkaniowej.Takie osoby przeważnie działają w parach, jedna osoba zagaduje seniora a druga sprawdza czy w domu są np. pieniądze. Pamiętajmy aby nie wpuszczać domofonem obcych osób oraz zamykać drzwi do mieszkania/domu oraz furtki na posesję tak aby nie proszone osoby nie dostały się do środka.

 

sierż.szt. Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony