Nieudana próba kradzieży katalizatora - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nieudana próba kradzieży katalizatora

Data publikacji 16.06.2020

W nocy z soboty na niedzielę w Małkini Górnej doszło do nieudanej próby wycięcia i kradzieży katalizatora. Sprawca został spłoszony a następnie ujęty przez właściciela auta.

W nocy z soboty na niedzielę dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie od mieszkańca Małkini Górnej o próbie wycięcia i kradzieży katalizatora z jego mercedesa. Sprawca "miał pecha" ponieważ właściciel auta zauważył go uniemożliwiając mu kradzież. Właściciel auta ujął sprawcę - 50-letniego mieszkańca powiatu sokołowskiego. Mężczyzna został przekazany wezwanym na miejsce małkińskim policjantom. W trakcie wykonywanych czynności policjanci ustalili, że nie tylko to 50-latek ma na swoim sumieniu. Mężczyzna usłyszał również zarzuty kradzieży wałka przekaźnika z prasy belującej do której doszło na początku czerwca w powiecie sokołowskim oraz wycięcie i kradzież katalizatora z kiji sportage w Małkini Górnej na początku marca. Sprawa ma charakter rozwojowy, niewykluczone są dalsze zatrzymania.

 

Przypominamy, że zgodnie z art. 243 § 1 Kodeksu Postępowania Karnego każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa, jeżeli zachodzi obawa ukrycia się tej osoby lub nie można ustalić jej tożsamości.

 

sierż.szt. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony