Wykaz punktów kontroli autobusów - wakacje 2020 - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wykaz punktów kontroli autobusów - wakacje 2020

Data publikacji 23.06.2020

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas wakacji jest priorytetem polskiej Policji. Ważnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autobusów wiozących je na letni wypoczynek.

Policjanci w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, a w szczególności dzieci i młodzieży, podejmują szereg inicjatyw, których celem jest poprawa stanu bezpieczeństwa na polskich drogach. Jedną z nich jest przygotowanie wykazu miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Wykaz ten zawiera zestawienie punktów z terenu garnizonu mazowieckiego wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców.

Podczas kontroli sprawdzany jest przede wszystkim stan techniczny autobusu i jego wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz stan trzeźwości.

Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji.

Jednocześnie informujemy, że na stronie https://bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.

Punkt kontroli autobusów KPP w Ostrowi Mazowieckiej:

Ostrów Mazowiecka ul. Trębickiego (MOSIR)

Ostrów Mazowiecka ul. Plac Wolności

Zawisty Nadburzne ul. Nurska

47 704 42 64 Wydział Ruchu Drogowego

47 704 42 00 Dyżurny KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Kontrole w godz. 6:00-2:00

(BRD KGP)

Powrót na górę strony