Podsumowanie weekendu - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Podsumowanie weekendu

Data publikacji 21.11.2016

Przedostatni weekend listopada minął pod znakiem nietrzeźwych kierujących i wypadku drogowego. Policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych i 2 w stanie po użyciu kierujących. Na drogach powiatu ostrowskiego doszło do 1 kolizji i jednego wypadku drogowego. W związku z tym zdarzeniami apelujemy do kierujących o rozsądek i ostrożność podczas jazdy.

19 listopada w Ostrowi Mazowieckiej na ul. Lubiejewskiej policjanci zatrzymali kierującą VW Passat. Mieszkanka Ostrowi Mazowieckiej kierował autem w stanie po użyciu alkoholu, miała 0,28 promila. Kobiecie zatrzymano prawo jazdy.                                                                                                                                                                                              Tego samego dnia po godz. 17:00 maiło miejsce zatrzymanie obywatelskie nietrzeźwego kierowcy. 53-letni kierowca autobusu relacji Łomża-Warszawa zatrzymał kierowcę Peugeota który podczas wyprzedzania zajechał mu drogę. Kierowcą Peugeota był 42-letni mieszkaniec gminy Stary Lubotyń, miał ponad 2 promile alkoholu.

20 listopada o północy w Broku policjanci zatrzymali mieszkankę powiatu węgrowskiego która kierowała Polonezem Caro w stanie nietrzeźwości, ponad 2,4 promila alkoholu.                                                                                                                                                                                                                                                                                               Tego samego dnia po godz. 12:00 na ul. Małkińskiej policjanci zatrzymali 21-latka który kierował motorowerem w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 3,8 promila alkoholu.

19 listopada po godz. 12:00 na trasie K-8 w pobliżu Nagoszewa doszło do wypadku drogowego. Policjanci wstępnie ustalili, że 43-letnia mieszkanka Warszawy kierując  VW Touran z nieznanych przyczyn zjechała na przeciwny pas jezdni zderzają cię czołowo z pojazdem budowy którym kierował 22-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Kierowcy byli trzeźwi, 43-latka wraz z 8 letnim synem została przewieziona do Szpitala. Na drodze występowały utrudnienia, policjanci zorganizowali objazdy.

Dziękujemy kierowcy autobusu za godną naśladowania postawę. Pamiętajmy jeśli widzimy osobę która po wypiciu alkoholu zamierza kierować autem, powstrzymajmy ją. Jeśli nam się to nie uda, zadzwońmy na Policję pod nr 997 lub 112. W ten sposób możemy zapobiec tragedii na drodze. Przypominamy że za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

W związku z rozbudową  drogi K-8 apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę oraz zwracanie uwagi na znaki drogowe.

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony