Apel o odpowiednią opiekę nad osobami starszymi i schorowanymi - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Apel o odpowiednią opiekę nad osobami starszymi i schorowanymi

Data publikacji 03.07.2020

Wysokie temperatury mogą być śmiertelnie niebezpieczne szczególnie dla schorowanych osób starszych, które bez odpowiedniej opieki oddalą się od swojego domu.

Wczoraj po południu mieszkanka gminy Stary Lubotyń zgłosiła zaginięcie swojego 80-letniego ojca. Mężczyzna rano podczas nieobecności córki wyszedł z domu  i do momentu zgłoszenia jego zaginięcia nie wrócił. Kobieta próbowała szukać ojca na własną rękę jednak bezskutecznie. Ostrowscy policjanci rozpoczęli poszukiwania 80-latka, mężczyzna został odnaleziony przy swojej posesji, twierdził, że wyszedł do lasu na grzyby i tam zgubił się. 80-latek cały i zdrowy wrócił pod opiekę rodziny.

W związku z tym apelujemy do osób opiekującymi się starszymi i schorowanymi członkami swojej rodziny o większą odpowiedzialność. Oddalenie się z domu starszej i schorowanej osoby bez opieki podczas tak wysokich temperatur stwarza poważne zagrożenie dla ich zdrowia a nawet życia. Zdarza się, że seniorzy mają problemy z pamięcią co dodatkowo utrudnia im powrót do miejsca zamieszkania.

 

sierż.szt. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony