Podsumowanie weekendu - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie weekendu

Pomimo trudnych warunków atmosferycznych panujących na drogach powiatu ostrowskiego przedostatni weekend lutego minął bezpiecznie. Policjanci odnotowali jedną kolizję, od piątku zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących.

17 lutego w Ostrowi Mazowieckiej na ul. Lipowej policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej Renault. 39-letni ostrowianin który kierował autem był nietrzeźwy, miał ponad 3,8 promila alkoholu.

Kolejnego nietrzeźwego policjanci zatrzymali w niedzielę na ul. Piłata po zgłoszeniu mieszkańca Warszawy, który zauważył na trasie W 677 Mazdę która jechała od lewej do prawej krawędzi jezdni. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali kierowcę Mazdy na ul. Piłata. 38-letni ostrowianin nie miał w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, ponadto był nietrzeźwy miał ponad 2,2 promila alkoholu.

Obydwaj mężczyźni odpowiedzą przed Sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Reagujmy w sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą do auta. Jeżeli nie uda nam się odwieźć takiego kierowcy od jazdy, niezwłocznie zadzwońmy na Policję pod nr alarmowy 997 lub 112. Jeden telefon może zapobiec tragedii na drodze.


st.sierż. Marzena Laczkowska


 


 

 

Powrót na górę strony