Sportowe hobby policjanta

Data publikacji 29.07.2020

Służba w policji absorbuje większość czasu. Jednakże są policjanci którzy pomimo napiętego grafiku znajdują czas na hobby. Wśród ostrowskich policjantów jest funkcjonariusz asp.szt. Adam Laskowski, który wolny czas poświęca na sport - trenuje brazylijskie jiu-jitsu.

Służba w policji jest wymagającym i odpowiedzialnym zajęciem. Ważne jest aby po pracy odreagować np. poprzez sport. Adam Laskowski, od 18 lat policjant z ostrowskiej komendy pomimo wielu obowiązków wynikających ze służby znajduje czas na rozwijanie swojej sportowej pasji. Na początku lat 90-tych rozpoczął swoją przygodę ze sportem od trenowania chińskich systemów samoobrony. Obecnie posiada uprawnienia instruktora samoobrony oraz trenera II klasy jiu-jitsu. Przygodę z brazylijskim jiu-jitsu rozpoczął od udziału w Zawodach Służb Mundurowych o Puchar Rektora Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu gdzie reprezentował ostrowską komendę. Wówczas uplasował się w I dziesiątce zawodników. To wydarzenie zmotywowało go do startu w zawodach odbywających się na terenie kraju oraz poza jego granicami. W 2018 i 2019roku startował w Dragon Cup w Karvinie - Republika Czeska. Mimo, że brazylijskie jiu-jitsu trenuje dopiero od dwóch lat ma na swoim konice już kilka sukcesów. W 2018r. na Grand Prix Bieruń (Międzynarodowe Zawody o Puchar Burmistrza) zajął III miejsce. Tylko dwa lata intensywnej pracy spowodowało, że na tych samych zawodach zdobył już złoto. W 2019r. w Grand Prix Polski w Mińsku Mazowieckim w brazylijskim jiu- jitsu w kat do 100kg wywalczył złoto. Uczestniczył również w Winter Open w Luboniu zdobywając I miejsce w kat do 100kg. W tym roku na Mistrzostwach Polski w Luboniu w formule Gi&No gi zdobył brąz.. Również w tym roku ponownie startował w Grand Prix w Mińsku Mazowieckim skąd przywiózł srebrny medal.  Pasją do sportów walki zaraził swojego 15-letniego syna Maksymiliana, który pod jego okiem trenuje kung fu. Adam od ponad 2 lat trenuje w UKS Academii Gorilla w Ostrowi Mazowieckiej. W czerwcu tego roku jego trud dostrzegł Starosta Powiatu Ostrowskiego nagradzając Adama za osiągnięcia sportowe w 2019r. Oprócz sportu w życiu Adama ważne jest pomaganie innym osobom. Jako policjant w swojej karierze niejednokrotnie pracował na miejscu wypadku drogowego. Doskonale wie, że osoby biorące udział w wypadkach często potrzebują krwi. Adam od prawie 20 lat jest Honorowym Dawcą Krwi, przez ten czas oddał w sumie ponad 40 litrów. Z tego tytułu otrzymał medal Honorowego Dawcy Krwi Zasłużony dla Zdrowia Narodu.

Serdeczne gratulacje i życzenia dalszych sukcesów w sporcie.