Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkania z dziećmi i działania policjantów Wydziału Ruchu Drogowego w ramach akcji "Bezpieczne Ferie 2017"

W powiecie ostrowskim trwają ferie, w związku z tym wczoraj ostrowscy policjanci wspólnie z pracownicą PSSE spotkali się z dziećmi i młodzieżą odpoczywającą w Broku. Działania w ramach akcji "Bezpieczne Ferie 2017" prowadzą również policjanci Wydziału Ruchu Drogowego.

22 lutego ostrowscy policjanci wspólnie z pracownicą PSSE w Ostrowi Mazowieckiej spotkali się z dziećmi i młodzieżą odpoczywającą w Broku a ramach akcji "Bezpieczne Ferie 2017". Podczas spotkań z młodzieżą rozmawiano o zagrożeniach związanych z zażywaniem dopalaczy i narkotyków oraz o konsekwencjach prawnych rozprowadzania i posiadania środków odurzających. Rozmawiano również o bezpieczeństwie w ruchu drogowym pieszych, obowiązku noszenia odblasków poza obaszrem zabudowanym po zmierzchu a także zagrożeniu dla życia i zdrowia podczas wchodzenia na "pozornie" zamarźnięte zbiorniki wodne. Ponadto rozmawiano na temat bezpieczeństwa podczas "surfowania w sieci" oraz wykorzystywania wizerunku osób bez ich zgody.

Spotkania odbyły się w ośrodkach wypoczynkowych w Broku.

Działania w ramach "Bezpiecznych ferii 2017" prowadzą również policjanci Wydziału Ruchu Drogowego. Funkcjonariusze dbają o bezpieczeństwo na drogach powiatu ostrowskiego. Policjanci reagują na przekraczanie prędkości przez kierowców, wykroczenia popełniane przez pieszych a także sposób przewożenia dzieci. Ponadto w związku z trwającymi feriami kontrolują busy i autobusy które przewożą dzieci i młodzież na zimowy odpoczynek.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony