Pamiętajmy o zasłanianiu ust i nosa - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pamiętajmy o zasłanianiu ust i nosa

Data publikacji 05.08.2020

Wraz z upływem dni mieszkańcy powiatu ostrowskiego nie stosują się do obowiązku zakrywania nosa i ust w miejscach gdzie nie można zachować dystansu społecznego np. w supermarketach. Na świeżym powietrzu również niewiele osób korzysta z maseczek twierdząc, że zachowują odpowiedni dystans.

Od pojawienia się pierwszych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce minęło prawie 4 miesiące. Na początku wszyscy przestrzegali zasad dezynfekcji rąk m.in. przed wejściem do sklepu oraz maseczek w trakcie zakupów. Niestety wraz z rozpoczęciem wakacji oraz okresu urlopowego coraz mniej osób przestrzega zaleceń mających ograniczyć rozprzestrzenianie się choroby. Takie zachowanie prowadzi do wzrostu zakażeń COVID19.

Przypominamy, że w pomieszczeniach zamkniętych oraz dużych skupiskach ludzi mamy obowiązek noszenia maseczek dot. to szczególnie dużych sklepów, targowisk oraz galerii handlowych gdzie w tym samym czasie przebywa duża liczba osób i nie ma możliwości zachowania dystansu społecznego. Również w środkach transportu publicznego dla własnego bezpieczeństwa i innych należy używać maseczki. W każdej sytuacji gdy nie mamy możliwości zachowania 1,5 metrowego dystansu społecznego jesteśmy zobowiązani zasłonić usta i nos aby nie narażać siebie i innych na zakażenie.

Apelujemy do mieszkańców powiatu ostrowskiego aby w trosce o własne zdrowie  i innych zasłaniali usta i nos aby nie dochodziło do rozprzestrzeniania się koronawirusa.

 

mł.asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony