Aktualności

Wspólne działania Policji i Sanepidu.

Data publikacji 24.08.2020

Funkcjonariusze ostrowskiej komendy i pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowi Mazowieckiej w ostatnich dniach przeprowadzili działania mające na celu profilaktykę i zapobieganie rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19. Poważne konsekwencje grożą tym, którzy nie stosują się do przepisów wydanych w związku z epidemią.

Z uwagi na zwiększoną liczbę zachorowań na Covid-19 a także w trosce o zdrowie mieszkańców powiatu ostrowskiego w ostatnich dniach wzmożono wspólne kontrole policji i sanepidu. Policjanci i pracownicy PSSE na terenie powiatu sprawdzają czy mieszkańcy przestrzegają obowiązujących nakazów w związku z pandemią. Mundurowi kontrolują również targowiska, bazary, placówki handlowe, zwracają uwagę czy kupujący oraz sprzedający stosują się do zasad bezpieczeństwa.

W trakcie wspólnych działań z PSSE mających na celu profilaktykę i zapobieganie rozprzestrzeniania się koronawirusa, zostały przeprowadzone liczne rozmowy z mieszkańcami naszego powiatu informując o obowiązujących przepisach i konsekwencjach jakie grożą za ich nieprzestrzeganie. Działania będą odbywać się cyklicznie.

 

Przypominamy, że w przypadku  naruszenia obowiązujących przepisów, można zostać ukaranym mandatem w wysokości do 500 zł lub może zostać nałożona kara administracyjna przez inspektora sanitarnego, która może sięgać nawet 30 tys. złotych.

 

sierż. szt. Marcin Jeliński

Powrót na górę strony