Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Mieszkańcy powiatu ostrowskiego mogą wpływać na bezpieczeństwo za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Do 1 marca ostrowscy Policjanci odnotowali 274 zgłoszenia, 55 potwierdzono, 214 nie potwierdzono i wyeliminowano po weryfikacji, obecnie w weryfikacji jest 5. Funkcjonariusze nie odnotowali nowych zgłoszeń.
Mieszkańcy powiatu ostrowskiego najczęściej zgłaszają przekroczenie dopuszczalnej prędkości - 72, spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym - 51 oraz nieprawidłowe parkowanie - 52.
Za wszystkie zgłoszenia dziękujemy, wszystkie są sprawdzane przez odpowiednie komórki ostrowskiej Komendy.
Przypominamy, że aby zgłosić zagrożenie należy wejść na stronę internetową komendy powiatowej policji w Ostrowi Mazowieckiej pod adresem powiatowej lub miejskiej. Przekazanie tych informacji zajmuje tylko chwilę. W razie potrzeby można skorzystać instrukcji obsługi. Zgłoszenie trafi do odpowiedniej komórki Policji.
Pamiętajmy, aby z mapy korzystać rozsądnie. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę.
Nie zapominajmy, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastąpią potrzeby pilnej interwencji Policji gdy zagrożone jest życie lub zdrowie ludzkie. W tych przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 lub 997.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony