W powiecie ostrowskim „Świecą przykładem” - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W powiecie ostrowskim „Świecą przykładem”

Data publikacji 24.09.2020

Ostrowscy policjanci rozpoczęli dziś trwającą do 20 marca 2021 akcję „Świeć przykładem” której celem jest poprawa bezpieczeństwa pieszych oraz rowerzystów na drodze w okresie jesienno-zimowym.

Powoli zbliża się jesień a wraz z nią opady deszczu, krótsze dni z wieczorno-porannymi mgłami. Pogorszenie warunków atmosferycznych wpływa na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów korzystających z jezdni. W trosce o bezpieczeństwo tych osób ostrowscy policjanci wręczali dziś kamizelki odblaskowe.

Pamiętajmy, że w okresie jesiennym gdy szybciej zapada zmierzch, pojawiają się mgły i opady deszczu a my zakładamy ciemniejszą odzież jesteśmy słabo widoczni dla kierowców aut. Dlatego w trosce o własne zdrowie i życie piesi zobowiązani są do noszenia elementów odblaskowych gdy idą poza obszarem zabudowanym lewym poboczem, brakuje chodnika a droga jest nieoświetlona. Rowerzyści oprócz sprawnego oświetlenia jednośladu mogą dla zaznaczenia swojej obecności na jezdni używać kamizelek odblaskowych. W ten sposób zwiększamy swoje szanse na bezpieczne dotarcie do celu. Kamizelki ufundowało Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej.

 

mł.asp. Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony