Podsumowanie działań "NURD". - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie działań "NURD".

Wczoraj ostrowscy policjanci prowadzili działania pod nazwą "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego" których celem było podniesienie poziomu bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów korzystających z jezdni.

W działaniach wzięło udział 15 funkcjonariuszy, którzy szczególną uwagę zwracali na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego czyli pieszych i rowerzystów. Podczas działań policjanci zwracali uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych. Przypominamy pieszym, że tak samo jak kierujących obowiązują ich przepisy ruchu drogowego. Większości wypadków można uniknąć, gdyby wszyscy piesi stosowali się do obowiązujących zasad ruchu drogowego. Natomiast kierującym przypominamy, że "pasy nie są linią mety" i tam przede wszystkim należy zachowywać szczególną ostrożność.

Podczas działań policjanci stwierdzili 8 wykroczeń popełnionych przez pieszych polegających na przechodzeniu przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, 3 rowerzystów korzystało z chodnika podczas jazdy jednośladem, 1 rowerzysta posiadał nieprawidłowe oświetlenie.

Apelujemy do pieszych aby w trosce o własne zdrowie i życie poruszali się po jezdni zgodnie z zasadami ruchu drogowego.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony