Podsumowanie działań "Bezpieczne Ferie 2017". - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie działań "Bezpieczne Ferie 2017".

W związku z trwającymi w okresie od 13 do 26 lutego feriami zimowymi ostrowscy policjanci prowadzili na terenie całego powiatu działania o nazwie "Bezpieczne Ferie 2017". Celem działań było zapewnienie bezpieczeństwa szczególnie najmłodszym mieszkańcom powiatu ostrowskiego.

Okres ferii zimowych corocznie związany jest ze wzrostem natężenia ruchu na drogach powiatu ostrowskiego. W związku z tym ostrowscy policjanci podczas codziennej służby czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego na głównych ciągach komunikacyjnych. Funkcjonariusze kontrolowali prędkość, sprawdzali stan trzeźwości kierowców oraz stan techniczny pojazdów. Jak co roku policjanci kontrolowali autobusy i busy którymi dzieci i młodzież wyjeżdżała na ferie. Ponadto policjanci prowadzili spotkania z dziećmi odpoczywającymi na zajęciach organizowanych przez m.in MOSiR w Ostrowi Mazowieckiej, Bibliotekę Miejską. Podczas spotkań policjanci rozmawiali o niebezpiecznej zabawie na zamarżniętych zbiornikach a także o bezpieczeństwie w ruchu drogowym pieszych. Przewodnik z ostrowskiej Komendy wraz z Andim uczył jak postępowac w przypadku ataku psa.

W działaniach  "Bezpieczne Ferie 2017" łącznie udział wzięło 138 policjantów którzy skontrolowali 648 pojazdów w tym 3 autobusy. Funkcjonariusze odnotowali 321 wykroczeń. Podczas działań policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących, zatrzymano 4 osobom prawo jazdy. Podczas kontroli funkcjonariusze zatrzymali 11 dowodów rejestracyjnych z czego w 6 przypadkach za stan techniczny pojazdów. W 24 przypadkach policjanci stwierdzili niestosowanie się do obowiązku jazdy w zapiętych pasach bezpieczeństwa przez kierujących oraz pasażerów. Podczas kontroli autobusów przewożących dzieci i młodzież na zimowy wypoczynek policjanci nie stwierdzili nieprawidłowości.

Podczas ferii na terenie powiatu ostrowskiego doszło do wypadku drogowego w którym śmierć na miejscu poniosły 3 osoby obywatele Białorusi i Rosji.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

 

 

Powrót na górę strony