Mazowiecka Grupa SPEED - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mazowiecka Grupa SPEED

Data publikacji 24.11.2020

Tylko w ciągu ostatniego tygodnia policjanci z Mazowieckiej Grupy SPEED ujawnili 959 wykroczeń w ruchu drogowym, z których zdecydowana większość dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Policjanci z tej specjalnej grupy działając na terenie całego garnizonu eliminują z ruchu kierowców, którzy w ewidentny sposób zagrażają bezpieczeństwu uczestnikom ruchu drogowego.

Nadmierna prędkość jest, bez wątpienia, najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych, w tym tych najbardziej tragicznych. Dlatego każdego dnia na mazowieckie drogi wyjeżdżają policjanci, których zadaniem jest eliminowanie z ruchu tych kierowców, którzy w rażący sposób łamią przepisy. Do grupy SPEED powołani zostali funkcjonariusze, którzy mają bardzo duże doświadczenie, a ich codzienna służba polega na tym, że pojawiają się tam, gdzie pojawia się zagrożenie. Zmiana taktyki ich służby wynika z potrzeby skutecznego zadbania o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Tylko w ciągu ostatniego tygodnia policjanci mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 959 wykroczeń na drogach naszego garnizonu, 765 z nich dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości w tym 11 kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym. Stróże prawa nałożyli 843 mandatów, a w 14 przypadkach skierowali do sądów wnioski o ukaranie sprawców wykroczeń. Mundurowi zatrzymali 15 prawa jazdy oraz 42 dowody rejestracyjne. W ręce policjantów z Grupy SPEED wpadło także 4 osoby, które dopuściły się jeszcze poważniejszych przewinień, ponieważ kierowali w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem innego środka odurzającego, za co będą odpowiadać karnie i grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.

 

źródło:WRD  KWP zs. w Radomiu

Powrót na górę strony