Aktualności

Podsumowanie weekendu.

Data publikacji 07.12.2020

Podczas minionego weekendu na drogach powiatu ostrowskiego doszło do sześciu zdarzeń drogowych, ponadto policjanci zatrzymali dwóch kierujących pojazdami mechanicznymi, którzy przed podróżą spożywali alkohol.

 
Do poważniejszych zdarzeń doszło:
 
 4.12.2020r. o godzinie 1:40 w miejscowości Glina w gminie Małkinia Górna doszło do zdarzenia drogowego.Policjanci będący na miejscu wstępnie ustalili, że 24-letnia obywatelka Niemiec będąc w stanie nietrzeźwości (ponad pół promila alkoholu), kierując pojazdem osobowym marki Skoda nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego straciła panowanie nad pojazdem i zjechała do rowu wywracając pojazd na bok. Pasażerowie pojazdu ( wszyscy pod działaniem alkoholu), 23 i 25-letnia obywatelki Niemiec z obrażeniami ciała zostały przewiezione do szpitali w Ostrowi Mazowieckiej i Ostrołęki a 30 i 34-letni mieszkańcy Ostrołęki nie odnieśli obrażeń ciała. W związku z tym zdarzeniem kierująca Skodą została osadzona w policyjnym areszcie. Natomiast jeden z mieszkańców Ostrołęki okazał się osobą poszukiwaną. Został doprowadzony do zakładu karnego celem odbycia kary pozbawienia wolności.

 05.12.2020r. o godzinie 00:40 na drodze wojewódzkiej W677 w rejonie miejscowości Sulęcin Szlachecki 23-letni mieszkaniec Warszawy (trzeźwy) kierując samochodem osobowym marki Toyota, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do rowu i uderzył w przystanek autobusowy. Kierujący i 23-letnia pasażerka z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala w Ostrowi Mazowieckiej.

6.12.2020r. tuż popółnocy  w Ostrowi Mazowieckiej na ulicy Armi Krajowej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Opel którym kierował 34-letni mieszkaniec Ostrowi Mazowieckiej. Okazało się że kierowca był pod działaniem alkoholu. Urządzenie do badania wykazało  blisko trzy promile alkoholu w jego organiźmie. Mężczyźnie zatrzmano prawo jazdy.

 

Apelujemy do kierowców o jazdę zgodnie z przepisami ruchu drogowego i o rozsądek na drodze a tym  którzy prowadzą pojazd w stanie nietrzeźwości przypominamy, że grozi za to kara pozbawienia wolności do lat 2.

 

sierż szt. Marcin Jeliński.

 
Powrót na górę strony