Aktualności

Areszt dla 32-latka za spowodowanie wypadku śmiertelnego

Data publikacji 07.01.2021

Małkińscy kryminalni pracując pod nadzorem prokuratora, wyjaśniali okoliczności śmierci 58-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego. Ciało mężczyzny zostało znalezione w minioną niedzielę wieczorem na jednej z ulic w Małkini Górnej. Podejrzany 32-latek usłyszał już zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, ucieczkę z miejsca zdarzenia oraz kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości.

W niedzielny wieczór dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na jednej z ulic w Małkini Górnej leży mężczyzna. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci oraz inne służby. Niestety lekarz stwierdził zgon 58-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego. Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora. Wszystko wskazywało na to, że mężczyzna został przejechany przez samochód. Dlatego szef ostrowskich policjantów ogłosił alarm dla funkcjonariuszy z małkińskiego komisariatu. Mundurowi musieli ustalić i zatrzymać kierującego, który odjechał z miejsca wypadku. Działania przyniosły efekt, kilka godzin później małkińscy policjanci odnaleźli auto oraz mężczyznę podejrzewanego o spowodowanie wypadku. 32-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego w chwili zatrzymania był nietrzeźwy, miał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo pobrano od niego krew na badanie czy znajdował się pod wpływem środków odurzających.

32-latek usłyszał już zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia. Prokurator Rejonowy w Ostrowi Mazowieckiej złożył wniosek do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu, który został pozytywnie rozpatrzony. I tak najbliższe 2 miesiące 32-latek spędzi w areszcie. A za swoje czyny odpowie przed sądem. Zatrzymanemu grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Autor: mł. asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony