Aktualności

Nieudana próba oszustwa na "funkcjonariusza"

Data publikacji 26.01.2021

Oszuści nie odpuszczają, przez telefon podają się za funkcjonariuszy i próbują wciągnąć w "fałszywe działania mające na celu zatrzymanie sprawców". Teraz za swój cel wybierają firmy z różnego rodzaju branż. Wczorajsza próba oszustwa nie udała się, pracownik firmy z gminy Małkinia Górna nie uwierzył w historię i rozłączył się.

Wczoraj na nr stacjonarny jednej z firm w gminie Małkinia Górna zadzwonił mężczyzna przedstawiający się za funkcjonariusza. Fałszywy funkcjonariusz rozmawiał z pracownikiem. Podczas rozmowy przekazał, że firma jest obserwowana a na jej konto włamano się. Przekazał, że można tą sytuację potwierdzić wystarczy zadzwonić na nr alarmowy 112. Gdy pracownik firmy wybrał nr 112 odezwał się inny mężczyzna, który ponownie połączył go z "fałszywym funkcjonariuszem". Tym razem mężczyzna podał się za funkcjonariusza CBŚP i ponownie przekazał, że doszło do włamania na rachunek bankowy firmy. Pracownik zorientował się, że jest to próba oszustwa i zakończył telefoniczną rozmowę. Oszuści nie próbowali ponownie nawiązywać kontaktu.

 

Jeszcze raz przypominamy o ostrożności. Policjanci nigdy nie informują przez telefon o prowadzonych działaniach, nie proszą o podanie zgromadzonych środków oraz nr rachunku bankowego. Tym bardziej nie nakazują pod groźbą konsekwencji prawnych wykonywania przelewów na podawane nr kont. Pamiętajmy, że aby poprawnie połączyć się z innym nr należy najpierw rozłączyć się z poprzednim rozmówcą. O każdym tego typu telefonie prosimy informować Dyżurnego KPP w Ostrowi Mazowieckiej pod nr tel. 47 704 42 00 lub Zastępcy 47 704 42 10.

 

mł.asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony