Aktualności

KOLEJNY NIETRZEŹWY KIEROWCA ZATRZYMANY PRZEZ OSTROWSKICH POLICJANTÓW

Data publikacji 01.03.2021

Policjanci z Referatu Patrolowo Interwencyjnego ostrowskiej komendy w dniu 27 lutego 2021 roku tuż przed północą udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy forda. 29 – letni obywatel Ukrainy odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, ze kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu jest skrajną nieodpowiedzialnością a zarazem przyczyna wielu tragedii na drogach. "Nietrzeźwi na drogach stwarzają zagrożenia nie tylko dla siebie ale również dla innych użytkowników.

Do kontroli drogowej doszło w Ostrowi Mazowieckiej w rejonie jednej ze stacji paliw. Policjanci patrolując ulicę Warszawską zauważyli jadącego Forda Focus, którego sposób jazdy wskazywał, że jego kierowca może znajdować się pod działaniem alkoholu. W związku z tym mundurowi postanowili skontrolować ten pojazd.

Za jego kierownicą siedział 29 letni mieszkaniec naszego miasta. Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu. Wynik badania wskazał prawie 2 promile alkoholu w jego organizmie, kierującemu zatrzymane zostało prawo jazdy.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej.

Pamiętaj!!! Kierującym za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Apelujemy o więcej zdrowego rozsądku i nie wsiadanie za kierownicę auta po wypiciu alkoholu. Jedna nieprzemyślana decyzja może wpłynąć na resztę naszego życia.

 

mł. asp. Łukasz Kuliś

Powrót na górę strony