Podsumowanie akcji "WAGAROWICZ" - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie akcji "WAGAROWICZ"

Wczoraj w powiecie ostrowskim policjanci prowadzili akcję "Dzień Wagarowicza 2017".

21 marca obchodzony jako pierwszy dzień wiosny często wykorzystywany jest przez uczniów jak pretekst do wagarowania. Uczniowie przebywając na wagarach, często padają ofiarą przestępstw, zdarza się, że sami również dokonują czynów zabronionych o charakterze chuligańskim czy kryminalnym szczególnie po wypiciu alkoholu.

W związku z tym 21 marca na terenie powiatu ostrowksiego policjanci prowadzili akcję "Dzień Wagarowicza 2017". Celem akcji było zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży szkolnej, ograniczenie liczby zdarzeń kryminalnych z udziałem nieletnich oraz przecwidziałanie przestępczości i aktom wandalizmu. Policjanci wspólnie ze Strażą Miejską i Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych kontrolowali miejsca gdzie uczniowie mogą przebywać na wagarach.

Po godz. 9:00 policjanci ujawnili w Ogródku Jordanowskim w Ostrowi Mazowieckiej dwóch uczniów gimnazjum w wieku 16 i 17-lat. Nieletni zostali przekazani pod opiekę szkolnego pedagoga. Wagarowaniem w/w zajmie się Sąd Rodzinny.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony