Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ostrowscy kryminalni zatrzymali obywatela Gruzji sprzedającego odzież znanych firm

Data publikacji 09.03.2021

Ostrowscy kryminalni walczą z przestępczością gospodarczą. W sobotę zatrzymali obywatela Gruzji sprzedającego na małkińskim targowisku m.in odzież i perfumy znanych marek.

W sobotni poranek ostrowscy kryminalni pracowali na terenie małkińskiego targowiska. Policjanci zatrzymali tam 36-letniego obywatela Gruzji. Mężczyzna oferował do sprzedaży głównie odzież (bluzy, czapki) oraz perfumy znanych firm. Policjanci zatrzymali 36-latka, zabezpieczyli towar w sumie 12 kartonów. Po wykonaniu czynności 36-latek został zwolniony. Dalsze czynności w sprawie prowadzą ostrowscy policjanci.

Zgodnie z Art.  305.  Ustawy o prawie własności przemysłowej

1.  Kto, w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towary podrobionym znakiem towarowym, w tym podrobionym znakiem towarowym Unii Europejskiej, zarejestrowanym znakiem towarowym lub znakiem towarowym Unii Europejskiej, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
2.  W wypadku mniejszej wagi, sprawca przestępstwa określonego w ust. 1 podlega grzywnie.
3.  Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełnienia przestępstwa określonego w ust. 1 stałe źródło dochodu albo dopuszcza się tego przestępstwa w stosunku do towaru o znacznej wartości, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.
 
mł.asp. Marzena Laczkowska
Powrót na górę strony