Wypadek na ul. Lubiejewskiej - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek na ul. Lubiejewskiej

Wydział Kryminalny ostrowskiej Komendy wyjaśnia okoliczności wczorajszego wypadku drogowego do którego doszło wieczorem na ul. Lubiejewskiej. Niestety w jego wyniku zmarł 51-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego.

Wczoraj po godz. 20:00 na ul. Lubiejewskiej doszło do wypadku drogowego z udziałem pieszego. Policjanci pracując na miejscu wstępnie ustalili, że 51-letni mężczyzna poza przejściem dla pieszych nagle wtargnął na jezdnię bezpośrednio przed nadjeżdżające auto marki VW Passat którym kierował 26-latek. Obydwaj mężczyżni to mieszkańcy powiatu ostrowskiego. Pieszy został przewieziony do Szpitala, niestety pomimo udzielonej pomocy medycznej zmarł. Kierowca VW Passata był trzeźwy. Dodatkowo od kierowcy i pieszego pobrano krew do zbadania na stan trzeźwości.

Dalsze czynności w sprawie wyjaśnią wszystkie okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Apelujemy do pieszych o rozsądek i rozwagę podczas przechodzenia przez jezdnię. Przypominamy o obowiązku korzystania z przejścia dla pieszych. Przechodzenie przez jezdnię poza przejsciem dla pieszych jest dozwolone, gdy odległość od przejścia przekracza 100 metrów. Jeżeli jednak skrzyżowanie znajduje się w odległości mniejszej niż 100 od wyznaczonego przejścia, przechodzenie jest dozwolone również na tym skrzyżowaniu.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony