Aktualności

Sprawca kradzieży z włamaniem i przywłaszczenia- recydywista zatrzymany dzięki współpracy policjantów z małkińskiego komisariatu i KRP Warszawa VII

Data publikacji 16.04.2021

Małkińscy kryminalni ustalili sprawcę kradzieży z włamaniem i przywłaszczenia do których doszło na początku kwietnia na terenie ośrodka wypoczynkowego w gminie Brok. Nawiązali współpracę z policjantami z KRP Warszawa VII dzięki czemu sprawca został zatrzymany w stolicy.

Na początku kwietnia na terenie ośrodka wypoczynkowego w gminie Brok doszło do przestępstwa. Wg. zgłaszajacego sprawca zabrał z pomieszczenia kuchennego kluczyki do skody, którą ukradł. Sprawę prowadzili małkińscy kryminalni. Policjanci ustalili sprawcę 49-letniego mieszkańca powiatu szczycieńskiego. Kryminalni mieli informację, że sprawca może przebywać na terenie stolicy. Skontaktowali się z policjantami z KRP VII w Warszawie, współpraca zaowocowała zatrzymaniem sprawcy w stolicy. Mężczyzna został przewieziony do ostrowskiej komendy. Po zebraniu wszystkich dowodów małkińscy policjanci przedstawili 49-latkowi 3 zarzuty. W toku dalszych czynności policjanci ustalili, że mężczyzna w tym samym czasie i miejscu przywłaszczył również telefon komórkowy oraz miał na sumieniu kradzież mienia w lutym tego roku z hotelu a dokładniej wyposażenia pokoi znajdującego się na terenie województwa podlaskiego.

49-latek dokonał przestępstw w warunkach recydywy czyli gdy sprawca skazany za przestępstwo umyślne na karę pozbawienia wolności popełnia w ciągu 5 lat po odbyciu co najmniej 6 miesięcy kary umyślne przestępstwo podobne do przestępstwa, za które był już skazany. O wysokości kary zadecyduje Sąd.

mł.asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony