Aktualności

Poznaj swojego dzielnicowego

Data publikacji 16.04.2021

Dzielnicowy to policjant tzw pierwszego kontaktu – każdy może prosić go o pomoc, czy też poradę. Rolą dzielnicowego jest pomaganie w sprawach drobnych, np nieprawidłowego parkowania do spraw poważnych, jak przemoc w rodzinie. Warto poznać dzielnicowego w razie wystąpienia problemów wymagających kontaktu z tym policjantem. Umożliwia to strona internetowa KPP w Ostrowi Mazowieckiej oraz aplikacja Moja Komenda.

Na stronie ostrowskiej komendy pod adresem https://mazowiecka.policja.gov.pl/wor/twoj-dzielnicowy przedstawione są zdjęcia wraz z opisem podległego rejonu i możliwościami kontaktu telefonicznego lue e-mail. W przypadku gdy policjant ma dzień wolny/urlop lub zaczyna słuzbę w innych godzinach połączenie z telefonu komókowego zostanie przekierowane do Dyżurnego ostrowskiej komendy, który udzieli informacji o dostępności dzielnicowego.

Skontaktować się z dzielnicowym można również przez aplikację mobilną „moja komenda”. Aplikacja umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w całym kraju. Wystarczy wpisać np. własny adres zamieszkania, a aplikacja odnajdzie funkcjonariusza, który dba ten rejon zamieszkania oraz wskaże, w której jednostce pracuje. Dzielnicowych możemy wyszukać także po ich imieniu lub nazwisku. Aby połączyć się z funkcjonariuszem wystarczy jedno kliknięcie. Wyszukiwarka dzielnicowych działa w trybie offline. Użytkownik nie musi mieć dostępu do Internetu, aby odnaleźć swojego dzielnicowego.

„Moja Komenda” dostępna jest na telefony z Android i iOS. Usługa jest bezpłatna.

Jeśli ktokolwiek posiada jakieś informacje, o tym że np. w jakichś miejscach dochodzi do przestępstw czy wykroczeń można o tym powiadomić dzielnicowego, który podejmie właściwe działanie by przeciwdziałać zagrożeniom.

 

mł.asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony