Aktualności

Mazowiecka Grupa SPEED

Data publikacji 19.04.2021

Kierowca jadący z nadmierną prędkością to zagrożenie dla innych kierujących, pieszych i rowerzystów. W związku z tym apelujemy o zdjęcie nogi z gazu aby bezpiecznie dojechać do celu podróży.

W ubiegłym tygodniu ostrowscy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego działając w ramach Mazowieckiej Grupy SPEED skontrolowali 67 kierujących którzy jechali z nadmierną prędkością. 3 kierowców mających zbyt ciężką nogę "straciło" na 3 miesiące prawo jazdy.

W środę przed południem w Glinie policjanci kontrolowali kierującego bmw. 74-letni mieszkaniec stolicy przekroczył o 55km/h dozwoloną prędkość na obszarze zabudowanym. Mężczyzna "stracił" na 3 miesiące prawo jazdy, został również ukarany mandatem i punktami.

W piątek przed południem w Zakrzewie Słomach policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego toyotą. 70-letni mieszkaniec powiatu piaseczyńskiego jechał 105km/h przez obszar zabudowany. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy na 3 miesiące.

W sobotę przed południem w Glinie policjanci zatrzymali kierującego bmw. 38-letni mieszkaniec Warszawy jechał 118km/h przez zabudowany obszar. 38-latek musiał pożegnać się z prawem jazdy na 3 miesiące.

 

Apelujemy do kierowców o więcej zdrowego rozsądku i jazdę zgodnie z obowiązującymi przepisami i znakami drogowymi. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to główna przyczyna śmiertelnych wypadków drogowych, dlatego zdejmijmy nogę z gazu aby bezpiecznie wrócić do domu.

 

mł.asp. Marzena Laczkowska
 

Powrót na górę strony