Aktualności

Mieszkaniec powiatu ostrołęckiego zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 20.04.2021

W piątek w nocy mieszkaniec powiatu ostrołęckiego ujął nietrzeźwego kierowcę. 44-letni obywatel Ukrainy miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Został zatrzymany w policyjnym areszcie, po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo odpowie przed Sądem za kierowanie pojazdem bez uprawnień.

W piątek przed północą dyżurny ostrowskiej komendy odebrał zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy zatrzymanym na drodze W 627 w Zalesiu. Na miejsce natychmiast pojechali ostrowscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Mieszkaniec powiatu ostrołęckiego jadąc drogą wojewódzką 627 zauważył opla, styl jazdy kierującego wzbudził u niego podejrzenie, że może być pod wpływem alkoholu. Kierujący oplem jechał od prawej do lewej krawędzi jezdni. Mężczyzna postanowił w bezpieczny sposób zatrzymać kierowcę opla. Gdy podszedł do samochodu wewnątrz siedzieli dwaj mężczyźni od których czuł silną woń alkoholu, odebrał kluczyki kierowcy aby ten nie odjechał. Na miejscu szybko pojawili się policjanci i sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. 44-letni obywatel Ukrainy miał 2,2 promila alkoholu w organizmie. Kierowca został zatrzymany w policyjnym areszcie, po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania autem w stanie nietrzeźwości za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo odpowie przed Sądem za kierowanie autem bez uprawnień.

Zgodnie z art. Art. 243. § 1. Kodeksu postępowania karnego - Każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa, jeżeli zachodzi obawa ukrycia się tej osoby lub nie można ustalić jej tożsamości. Taką osobę ujętą należy niezwłocznie oddać w ręce Policji.

 

Autor: mł.asp. Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony