Zajęcia z samoobrony - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zajęcia z samoobrony

24 marca w sali CKR w Starym Lubiejewie odbyły się zajęcia z podstaw samoobrony. Zajęcia prowadził instruktor technik i taktyk interwencji asp. Jacek Ciborowski.

W piątek o godz. 16:00 rozpoczęły się zajęcia z samoobrony dla mieszkanek Starego Lubiejewa, Nowego Lubiejewa i Zakrzewek. Celem zajęć było przygotowanie Pań do obrony w sytuacjach zagrożenia.

Prowadzący mł. asp Jacek Ciborowski wraz z dzielnicowym st.sierż. Piotrem Tylem przedstawił metody obrony przed atakiem napastnika. Podczas zajęć zaznaczył ważną rolę psychologii w momencie ataku. Bardzo ważne jest zachowanie zimnej krwi i nieokazywanie strachu. Taka postawa może nawet zniechęcić napastnika. Po teorii były zajęcia praktyczne. Instruktor wskazał jak nie używając dużych pokładów siły skutecznie odeprzeć atak. Wtedy napastnik poczuje ogromny ból a zaatakowana osoba zyska szansę na ucieczkę. Niestety Panie częściej padają ofiarą napadów i kradzieży. Dlatego ważne jest organizowanie zajęć pokazujących jak bronić się w stytuacji zagrożenia zdrowia i życia.

Po zajęciach st.sierż. Łukasz Kuliś omówił z uczestniczkami metody działania oszustów metodą na funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji. Niestety 23 marca b.r doszło do kolejnego oszustwa 71-latki która straciła kilka tysięcy złotych. Funkcjonariusz apelował aby przestrzec starszych członków rodzin przed osobami podającymi się za funkcjonariuszy i zazanaczał, że Policjanci nigdy nie żądają wypłaty pieniędzy i ich przekazywania. Natomiast st.sierż. Piotr Tyl omówił sposób funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

 

 

Powrót na górę strony