Aktualności

Chwila nieuwagi jest okazją dla złodzieja

Data publikacji 23.04.2021

Na terenie ogródków działkowych rozpoczęły się prace. Właściciele działek poświęcają każdą wolną chwilę na wiosenne prace, niestety nieostrożność wykorzystują sprawcy i wówczas dochodzi do kradzieży pieniędzy i innych wartościowych przedmiotów.

Wczoraj dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie od 67-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego o kradzieży pieniędzy i aparatu fotograficznego z działki. Zgłaszający wybrał się na działkę gdzie wykonywał wiosenne prace. Mężczyzna zostawił w niezamkniętym domku portfel z pieniędzmi i aparat. 67-latek zajęty pracą w ogródku nie zauważył sprawcy, który wszedł do otwartego domku i zabrał portfel z gotówką oraz aparat fotograficzny.

Apelujemy do właścicieli ogródków działkowych o zachowanie ostrożności podczas wiosennych prac. Pamiętajmy, aby nie pozostawiać portfeli z pieniędzmi oraz innych wartościowych rzeczy bez nadzoru. Jeżeli pracujemy w ogrodzie zamykajmy drzwi do domku a także samochodu aby niepowołane osoby nie dostały się do środka. W ten sposób uchronimy się przed przykrymi sytuacjami.

 

mł.asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony