Dwóch nietrzeźwych kierujących zatrzymanych przez policjantów - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dwóch nietrzeźwych kierujących zatrzymanych przez policjantów

Wczoraj policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących.

W poniedziałek przed godz. 11:00 na ul. Nurskiej małkińscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej ciężarówkę marki Scania z naczepą. Kierujący 33-latek z powiatu ostrołęckiego został przebadany na stan trzeźwości, miał ponad 1,9 promila alkoholu. Ponadto podczas kontroli drogowej okazało się, że 33-latek nie miał uprawnień do kierowania.

Tego samego dnia przed godz. 19:00 w Starym Lubotyniu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali kierującego motorowerem marki Piaggio. 31-latek z gminy Stary Lubotyń również został poddany badaniu na stan trzeźwości, miał ponad 0,8 promila.

Obydwaj kierujący niebawem odpowiedzą przed Sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 33-latek odpowie za kierowanie autem bez uprawnień.

Apelujemy do kierowców o rozsądek i nie wsiadanie za kierownicę auta po wypiciu alkoholu. Kierowanie w stanie nietrzeźwości jest wyrazem nieodpowiedzialności za własne zdrowie i życie oraz innych uczestników ruchu drogowego.

st.sierż. Marzena Laczkowska

 


 

Powrót na górę strony