Aktualności

Podsumowanie majowego weekendu

Data publikacji 04.05.2021

Podczas minionego majowego weekendu ostrowscy policjanci odnotowali 1 wypadek, 6 kolizji, zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących, z czego dwóch nie miało uprawnień.

1 maja przed godz. 18:00 w Małkini Górnej na ul. Nurskiej małkińscy policjanci zatrzymali kierującego audi. 28-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego został zbadany na stan trzeźwości, urządzenie pokazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania.

2 maja około godz. 19:00 na trasie S-8 w Budach Grudziach nietrzeźwy 50-latek (2, 2 promila alkoholu w organizmie) z powiatu węgrowskiego kierując roverem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego stracił panowanie nad autem i zjeżdżając na pobocze dachował. Kierowca i pasażerka zostali przewiezieni na badania do szpitala, na szczęście nic poważnego im się nie stało.

2 maja w nocy przed godz. 1:00 w Konarzach na drodze W690 doszło do wypadku z udziałem audi kierowanym przez 22-latka (trzeźwy, dodatkowo pobrano krew do badań) z powiatu ostrowskiego oraz cysterną do przewozu mleka kierowaną przez 45-latka (trzeźwy) z powiatu łomżyńskiego. W wyniku zderzenia do szpitali przewieziono kierowcę audi oraz nieprzytomnego 22-letniego pasażera podróżującego audi. Okoliczności wypadku badają policjanci z małkińskiego komisariatu.

3 maja nad ranem w Prosienicy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali kierującego skodą. 27-latek z powiatu zambrowskiego był nietrzeźwy miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie, dodatkowo nie miał uprawnień.

 

Przypominamy, że kierowanie autem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

 

mł.asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony