Aktualności

Nietrzeźwy kierował skuterem, został zatrzymany przez policjantów dzięki zgłoszeniu mieszkańca powiatu ostrowskiego

Data publikacji 06.05.2021

Mieszkaniec powiatu ostrowskiego nie był obojętny gdy widział nietrzeźwego mężczyznę kierującego skuterem i poinformował policjantów. Pamiętajmy, że każda osoba znajdująca się na drodze pod wpływem alkoholu zagraża swojemu bezpieczeństwu jak i innych osób.

Wczoraj przed południem dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie od mężczyzny o nietrzeźwym kierującym skuterem jadącym m.in  ul. Lubiejewską a następnie Pocztową. Policjanci natychmiast pojechali na wskazany adres. Na miejscu był zgłaszający, który wskazał mężczyznę próbującego wsiąść na skuter z włączonym silnikiem. Policjanci zabrali 38-letniemu mieszkańcowi powiatu ostrowskiego kluczyki aby nie odjechał. Policjanci czuli od 38-latka woń alkoholu. Z zatrzymanym przyjechali na komendę gdzie zbadali stan trzeźwości - ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Stan nietrzeźwości to nie jedyny powód dla którego nie powinien kierować skuterem, wg. policyjnych baz danych 38-latek ma sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi wydany przez ostrowski sąd. Niebawem mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do sądowego zakazu. Za łamanie sądowego zakazu grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Dziękujemy mieszkańcowi powiatu ostrowskiego za reakcję dzięki której zakończono jazdę nietrzeźwego 38-latka. Pamiętajmy, że zgodnie z KPK art.  243.  §  1. Każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa, jeżeli zachodzi obawa ukrycia się tej osoby lub nie można ustalić jej tożsamości.§  2. Osobę ujętą należy niezwłocznie oddać w ręce Policji.

 

mł.asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony