Aktualności

Ciepła i słoneczna pogoda to idealne warunki do jazdy

Data publikacji 12.05.2021

Nareszcie nadeszła wiosna, ciepłe i słoneczne dni na które tak czekaliśmy. Taka pogoda to idealne warunki dla kierowców do jazdy, niestety niektórych ponosi fantazja i testują swoje auta osiągając zawrotne prędkości.

Od kilku dni mamy idealną wręcz pogodę do jazdy, ciepłe i pełne słońca dni. Podczas takich warunków wielu kierowców testuje swoje auta podczas jazdy osiągając niemalże górną granicę prędkościomierza. W poniedziałek od rana ostrowscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pełnili służbę na s-8, gdzie występuje duży ruch zarówno aut osobowych jak i ciężarowych. To tam najczęściej kierowców "ponosi fantazja" i sprawdzają możliwości swoich samochodów osiągając prędkość powyżej 200km/h. Przed godz. 10:00 policjanci skontrolowali kierującego kią mieszkańca Radomia. 37-latek pędził drogą ekspresową 206km/h, gdzie max prędkość to 120km/h. Kierowca został ukarany mandatem i punktami karnymi.

 

To właśnie podczas takich idealnych warunków atmosferycznych dochodzi do wypadków drogowych kończących się trwałym kalectwem lub śmiercią. Słoneczna i ciepła aura powoduje, że wciskamy mocniej pedał gazu nie myśląc o konsekwencjach. Pamiętajmy, że nie jesteśmy jedynymi osobami korzystającymi z drogi a każde ryzykowne i nieodpowiedzialne zachowanie wpływa na pogorszenie bezpieczeństwa na jezdni.

 

mł.asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony