Spotkania policjantów z przedszkolakami - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkania policjantów z przedszkolakami

Ostrowscy policjanci spotykają się z najmłodszymi mieszkańcami naszego powiatu. Spotkania dotyczą zagadnień związanych z bezpieczeństwem.

Wczoraj sierż. Marcin Jeliński wraz z sierż. Rafałem Traczewskim odwiedzili dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 3 przy ul. Armii Krajowej. Podczas spotkania funkcjonariusze rozmawiali z przedszkolakami na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci omówili w jaki sposób bezpiecznie przechodzić przez jezdnię i dlaczego należy używać odblasków. Ponadto rozmawiano o bezpieczeństwie w kontaktach z obcymi osobami i co zrobić gdy zaatakuje pies.

Natomiast dziś siedzibę ostrowskiej Policji odwiedziły dzieci z Przedzkola Miejskiego Nr 2 przy ul. Zwycięstwa. Dzieci rozpoczęły zwiedzanie Komendy od stanowiska kierowania. Tam dowiedziały się o obowiązkach Dyżurnego i jego Zastępcy. Podczas wizyty policjanci rozmawiali z przedszkolakami o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.. Funkcjonariusze przypomnieli najmłodszym mieszkańcom Ostrowi Mazowieckiej nr alarmowe 997 i 112. W spotkaniu uczestniczyła też maskotka ostrowskiej Policji Lisek. Na zakończenie wizyty dzieci miały okazję wsiąść do radiowozu i włączyć sygnały świetlne. Wizyta przedszkolaków skończyła się wspólnym zdjęciem.

Spotkania odbyły się w ramach programu B&N B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony.

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony