Aktualności

Właściciel psa zobowiązany jest do odpowiedniej opieki nad zwierzakiem

Data publikacji 17.05.2021

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, dlatego jest najpopularniejszym domowym pupilem. Jednak posiadanie psa to obowiązki z których powinniśmy się wywiązywać a podstawowym jest odpowiednia opieka.

W sobotnie popołudnie 48-latka przejeżdżała rowerem przez Jarząbkę w gminie Wąsewo. W pewnym momencie z jednej z posesji wybiegł pies i zaatakował rowerzystkę, kobieta została ugryziona w nogę. Na szczęście rana nie była groźna, 48-latka wstępnie opatrzyła miejsce po ugryzieniu. O zdarzeniu poinformowano dyżurnego ostrowskiej komendy, na miejscu policjanci ustalili właściciela zwierzaka tj 31-latka z gminy Wąsewo. Mężczyzna wyjaśnił policjantom, że pies wybiegł z posesji z uwagi na remont ogrodzenia. 31-latek został ukarany mandatem za niewłaściwą opiekę nad czworonogiem.

 

Przypominamy właścicielom psów o odpowiedniej opiece nad pupilami. Pies przebywający na posesji nie powinien mieć możliwości swobodnego wydostania się z niej bez nadzoru właściciela. Taka sytuacja może doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji gdy pies uszkodzi samochód wybiegając wprost pod nadjeżdżające auto, wówczas właściciel poniesie koszty naprawy. Równie niebezpieczne jest gdy pupil zaatakuje przejeżdżającego rowerzystę lub przechodzącego pieszego. Przypominamy, że na właścicielu spoczywa również obowiązek corocznego szczepienia zwierzęcia przeciw wściekliźnie.

zdj.poglądowe

mł.asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony