Aktualności

Kierowca ciężarówki wjechał na przejazd kolejowy pomimo nadawanej sygnalizacji o zamknięciu zapór

Data publikacji 18.05.2021

Lekceważenie sygnalizacji świetlnej przed przejazdem kolejowym to częsta sytuacja zarówno wśród kierowców samochodów osobowych jak i ciężarowych. Taka sytuacja miała miejsce wczoraj w gminie Szulborze Wielkie, na szczęście nie doszło do tragedii.

Wczoraj po południu dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na przejeździe kolejowym w Brulinie Lipskim w gminie Szulborze Wielkie. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego będąc na miejscu ustalili, że kierujący ciężarówką renault 40-latek z województwa podlaskiego nie zatrzymał auta przed przejazdem kolejowym z uwagi na nadawany sygnał świetlny. Kierowca wjechał na przejazd w momencie gdy zapora zaczęła się opuszczać. Na szczęście kierowcy nic się nie stało, za ignorowanie nadawanych sygnałów został ukarany mandatem.

 

Apelujemy do kierowców zarówno samochodów ciężarowych jak i osobowych o nielekceważenie sygnałów i znaków znajdujących się przed przejazdem kolejowym. Wjeżdżanie na przejazd kolejowy w momencie gdy nadawany jest sygnał (światło czerwone) po którym nastąpi opuszczenie zapór to ryzykowne zachowanie. Pamiętajmy, że przy zderzeniu auta z pociągiem to samochód jest na straconej pozycji.

 

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony