Aktualności

Nie ryzykuj kierując autem na podwójnym gazie, sprawdź swój stan trzeźwości w ostrowskiej komendzie

Data publikacji 21.05.2021

Przypominamy, że w recepcji ostrowskiej komendy jest Promiler, proste urządzenie do badania stanu trzeźwości. Nie warto ryzykować i wsiadać za kierownicę auta jeżeli nie jesteśmy pewni naszego stanu trzeźwości.

Wczoraj po godz. 14:00 w Kańkowie kierujący fordem 34-latek z województwa warmińsko-mazurskiego nie dostosował predkości do warunków ruchu tracąc panowanie nad autem uderzył w ogrodzenie posesji. Mężczyzna byl pod wpływem alkoholu jednak odmówił poddaniu się badaniu na stan trzeźwości, w związku z tym pobrano od niego krew, 34 latek został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Dziś po północy na ul. Legionowej 33-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego kierując vw w stanie nietrzeźwości 2,6 promila alkoholu w organizmie na łuku drogi stracił panowanie nad autem uderzając w drzewo. Mężczyźnie nic się nie stało, 33-latek miał conajmniej dwa powody aby nie wsiadać za kierownicę auta stan nietrzeźwości oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 tys. złotych do 60 tys. złotych. Dlatego nie warto ryzykować wsiadając za kierownicę auta po wypiciu alkoholu, jeżeli nie jesteśmy pewni swojego stanu sprawdźmy go w ostrowskiej komendzie a unikniemy konsekwencji prawnych i finansowych.

 

mł.asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony