Aktualności

Mazowiecka Grupa SPEED

Data publikacji 26.05.2021

W minionym tygodniu ostrowscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pracując w ramach Mazowieckiej Grupy SPEED skontrolowali 112 kierowców przekraczających nadmierną prędkość, dwóch z nich straciło na 3 miesiące prawo jazdy.

Nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn śmiertelnych wypadków drogowych. W związku z tym ostrowscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego aby zmniejszyć liczbę tych tragicznych zdarzeń kontrolują kierowców nie stosujących się do obowiązujących przepisów i znaków drogowych dot. jazdy z określoną prędkością.

Tylko 22 maja w Zakrzewie Słomach policjanci zatrzymali w niespełna półgodzinnym odstępie czasu dwóch kierowców jadących ponad 100 km/h przez obszar zabudowany. Około 10:30 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego toyotą. 63-letni mieszkaniec Warszawy jechał 104km/h przez obszar zabudowany. Po godz. 11:00 w tym samym miejscu policjanci zatrzymali kolejnego mieszkańca Warszawy. 38-latek jadąc mercedesem przekroczył o 60km/h dopuszczalną prędkość na terenie zabudowanym. W obydwu przypadkach kierowcy stracili na 3 miesiace prawo jazdy, ponadto zostali ukarani mandatami i punktami.

 

Apelujemy o jazdę zgodnie z obowiązującymi przepisami i znakami drogowymi.

Efekty działań Mazowieckiej Grupy SPEED z całego garnizonu KWP zs.  w Radomiu dostępne są na stronie https://mazowiecka.policja.gov.pl/ra/dzialania-policji/aktualnosci/55007,Mazowiecka-grupa-SPEED.html

mł.asp. Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony