Aktualności

Zamówiona odzież pomimo wpłaty pieniędzy nie dotarła do kupującej

Data publikacji 26.05.2021

Kolejne oszustwo internetowe i ta sama historia, zamówiony towar opłacony zanim dotarł do kupującej. Brak zamówionej odzieży, zwrotu pieniędzy i urwany kontakt ze sprzedawcą.

Wczoraj mieszkanka powiatu ostrowskiego zgłosiła oszustwo internetowa. Kobieta na jednej ze stron znalazła odzież która postanowiła kupić. Na podany rachunek bankowy wpłaciła całą kwotę ponad 1000zł i cierpliwie czekała na przesyłkę. Niestety nie doczekała się zamówienia i zwrotu gotówki a kontakt ze sprzedawcą urwał się.

Ponownie apelujemy o więcej rozsądku i ostrożności podczas internetowych zakupów. Dokonując transakcji w internecie postępujmy tak jak podczas normalnych zakupów w sklepie, płaćmy za towar który mamy fizycznie w dłoni. Nie zgadzajmy się na wpłaty zaliczek czy też cały kwot i oczekiwanie na nadejście towaru ponieważ w większości przypadków ten zakupiony/zapłacony produkt nie dociera. Wówczas tracimy czas, pieniadze i nerwy. Dla własnego spokoju i w trosce o nasze fundusze wybierajmy opcję za pobraniem.

 

mł.asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony