Aktualności

Unikali kary pozbawienia wolności zostali zatrzymani przez nurskich i ostrowskich policjantów

Data publikacji 26.05.2021

Zatrzymywanie osób unikających odbycia zasądzonej kary to jedno z głównych zadań zarówno policjantów z Wydziału Kryminalnego jaki i pionu prewencji. Na początku tego tygodnia doszło do 4 takich sytuacji, w dwóch przypadkach osoby były poszukiwane listami gończymi.

W poniedziałkowy poranek dzielnicowy z Posterunku w Nurze zatrzymał 56-latka. Mieszkaniec gminy Nur był poszukiwany przez ostrowski Sąd w związku z orzeczoną karą półrocznego pozbawienia wolności. Po zatrzymaniu 56-latek został odkonwojowany przez policjantów do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 6 miesięcy.

Wczoraj również rano na terenie gminy Wąsewo policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym. 52-latek unikał kary pozbawienia wolności w wymiarze ponad 90 dni.  Rownież wczoraj przed południem ostrowscy dzielnicowi zatrzymali w terenie gminy Ostrów Mazowiecka 37-latka. Mieszkaniec powiatu ostrowskiego wyrokiem Sądu w ramach zastępczej kary najbliższy rok spędzi w zakładzie karnym. Dziś nad ranem policjanci z Wydziału Kryminalnego wykonywali czynności w związku z wydaniem listu gończego przez ostrowski Sąd na 44-latka z powiatu ostrowskiego. Po okazaniu dowodu wpłaty grzywny policjanci odstąpili od jego zatrzymania.

mł.asp. Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony