Podsumowanie weekendu - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie weekendu

Podczas minionego weekendu na drogach powiatu ostrowskiego doszło do 2 wypadków drogowych z rowerzystami, dwóch kolizji z udziałem dzikich zwierząt oraz kolizji spowodowanej przez nietrzeźwego kierowcę.

1 kwietnia po godz. 20:00 w Zuzeli na trasie W694 doszło do kolizji z sarną.. Kierowca Fiata Bravo zgfłosił, że uderzył w sarnę która nagle wybiegła na jezdnię. Kierowca był trzeźwy. Kierowca i podróżujący z nim pasażer nie odnieśli obrażeń.

 

Tego samego dnia również po godz. 20:00 na drodze K-50 doszło do kolejnej kolizji z sarną. Obywatel Węgier kierując cieżarówką Daf z naczepą potrącił sarnę która nagle wybiegła na jezdnię. Kierowca był trzeźwy, nie odniósł obrażeń.

Sarny nie przeżyły kolizji z autami.

 

2 kwietnia około godz. 10:00 w Ostrowi Mazowieckiej na ul. Małkińskiej doszło do wypadku drogowego. Policjanci wstępnie ustalili, że 38 -letni Ostrowianin kierując Toyotą nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu wyjeżdżając z drogi podporządkowanej w wyniku czego zderzył się z 64-letnią mieszkanką Ostrowi Mazowieckiej kierującą rowerem. Rowerzystka została przewieziona do Szpitala. Obydwoje kierujący byli trzeżwi.

 

Również 2 kwietnia po godz. 11:00 w Nieskórzu doszło do wypadku drogowego z rowerzystą. Policjanci wstępnie ustalili, że 28-latka z powiatu ostrowskiego kierując Oplem podczas wyjeżdżania z drogi podporządkowanej zderzyła się z prawidłowo jadącym rowerem 80-letnim Ostrowianinem. Rowerzysta został przewieziony do Szpitala. Obydwoej kierujący byli trzeźwi.


1 kwietnia po godz. 4:00 w Małkini Górnej na ul. Brokowskiej nietrzeźwy kierowca spowodował kolizję. 21-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego kierując Hondą Acord nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego stracił panowanie nad autem zjeżdżając na przeciwną stronę jezdni uderzając w ogrodzenie posesji a następnie w słup telekomunikacyjny. Kierowca był nietrzeźwy miał ponad 1,8 promila. Ponadto w aucie podróżowały jeszcze dwie osoby, również były nietrzeźwe. Na szczęście osoby te nie odniosły poważnych obrażeń. 21-latkowi zatrzymano prawo jazdy.

21 -latek odpowie przed Sądem za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

 

W związku z tym zdarzeniami apelujemy do kierujących o ostrożną jazdę. Przypominamy kierowcom, że rowerzyści są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego a w przypadku zderzenia z autem odnoszą największe obrażenia.

Ponadto apelujemy do kierowców o rozsądek i nie wsiadanie do auta po wypiciu alkoholu.

 

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony