Aktualności

"Boże Ciało 2021" podsumowanie długiego weekendu

Data publikacji 07.06.2021

Długi weekend związany ze świętem Bożego Ciała za nami. Przed rozpoczęciem weekendu i na jego zakończenie na drogach panował większy ruch aut w związku z tym nad bezpieczeństwem podróżujących czuwała większa liczba ostrowskich policjantów.

W trakcie długiego czerwcowego weekendu ostrowscy policjanci odnotowali 4 kolizje 1 wypadek, zatrzymali kierującą po użyciu alkoholu. W nocy z piątku na sobotę w Brulinie Lipskim 15-latek (trzeźwy) kierując ciągnikiem rolniczym próbowął uniknąć czołowego zderzenia z bmw koloru srebrnego w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu nastepnie odbił wprawo i zjechał do przydrożnego rowu po prawej stronie wywracając ciągnik. Kierujący bmw odjechał z miejsca zdarzenia. Kierowca ciągnika z uwagi na obrażenia został przewieziony do szpitala. Świadków zdarzenia prosimy o kontakt z dyżurnym KPP w Ostrowi Mazowieckiej pod nr tel 47 704 42 00 lub 112.

Wczoraj nad ranem policjanci z pionu prewencji podczas patrolu ul. Sikorskiego zauważyli mazdę. Styl jazdy kierującej wzbudził u policjantów podejrzenie, że może byc pod działaniem alkoholu. Policjanci skontrolowali kierującą 25-letnią mieszkankę powiatu ostrowskiego, badanie stanu trzeźwości wskazało ponad 0,3 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo podczas kontroli auta policjanci otrzymali informację o nieaktualnym badaniu technicznym. Policjanci zatrzymali 25-latce prawo jazdy i dowód rejestracyjny.

 

Apelujemy o więcej rozsądku i nie wsiadanie za kierownicę auta po wypiciu alkoholu.

 

mł.asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony