Aktualności

Nietrzeźwy kierujący zatrzymany przez Ostrowskich policjantów

Data publikacji 14.06.2021

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP Ostrów Maz. udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy który odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

Wielokrotnie osoby siadające za kierownicę nie zdają sobie sprawy , że kierowanie pojazdem pod działaniem alkoholu jest skrajną nieodpowiedzialne i prowadzi do wielu tragedii na drodze. Osoba nietrzeźwa za kierownicą jest bezpośrednim zagrożeniem dla siebie samego ale także dla innych uczestników ruchu.

W dniu 11 czerwca 2021r w miejscowości Szulborze policjanci WRD KPP Ostrów Maz. dokonali zatrzymania pojazdu marki Skoda którego kierujący był w stanie nietrzeźwości. Mężczyzny wieku 61 lat został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik badania wynosił 0,83 mg/l , kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy.

Dalsze czynności prowadzą policjanci z Posterunku Policji w Nurze.

Kierującym za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Ponadto apelujemy o więcej rozsądku i nie wsiadanie za kierownicę auta po wypiciu alkoholu gdyż jedna nie przemyślana decyzja może wpłynąć na resztę naszego a także innych życia powodując nieodwracalne skutki.

Powrót na górę strony