Aktualności

Tolerancja – konkurs literacki w ZS im. Mjr. H. Sucharskiego w Jelonkach pod patronatem Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowi Mazowieckiej

Data publikacji 22.06.2021

W czwartek w ZS im. Mjr. H. Sucharskiego w Jelonkach rozstrzygnięto konkurs literacki na temat tolerancji. Wydarzenie odbyło się pod patronatem Komendanta Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej.

Tolerancja to wg PWN postawa zgody na wyznawanie i głoszenie poglądów, z którymi się nie zgadzamy, oraz na praktykowanie sposobu życia, którego zdecydowanie nie aprobujemy, a więc zgody na to, aby zbiorowość, której jesteśmy członkami, była wewnętrznie zróżnicowana pod istotnymi dla nas względami. To zagadnienie ostatnio poznawali uczniowie ZS im. mjr. H. Sucharskiego. W ramach konkursu, dzieci za pomocą formy literackiej opisywały co rozumieją pod tym pojęciem. Wcześniej policjanci mł.asp. Łukasz Kuliś i st.sierż. Emilia Podbielska z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii przeprowadzili spotkania z uczniami na temat tolerancji i sytuacjach świadczących o jej braku. W czwartek nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród. W imieniu Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowi Mazowieckiej upominki dla zwycięzców wręczył Z-ca Naczelnika Wydziału Prewencji podkom. Sylwester Nietubyć. Ponadto na ręce Pani Dyrektor Agnieszki Wójcickiej przekazano elementy odblaskowe dla uczniów szkoły.

 

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony